פאנלים סולאריים

currency-exchange-2

החזר בחשבון החשמל

panel

טכנולוגיה ידידותית לסביבה

תשואה גבוהה במשך שנים אנרגיה סולארית

תשואה גבוהה ויציבה

ציר זמן אנרגיה סולארית

קל ופשוט להתקנה

יש לכם גג או שטח חקלאי ואתם כמו כל בן אדם שפוי מבקשים לעשות רווח בטוח? מוטב שגם אתם תשקלו להתקין פאנלים סולאריים – אחד מהטרנדים שצוברים לאחרונה תאוצה, וזאת כי מדובר בטרנד שאינו רק מיישר קו עם המגמה הירוקה, אלא הוא בראש ובראשונה מסייע להרוויח כסף – מעניק תשואה מדהימה ואף כפולה מזו שניתן לקבל בעולם הנדל"ן (השקעה שבין היתר מצריכה הון ראשוני הרבה יותר גדול).

קוראים זאת וממהרים להבין מה עדיף: פאנלים או לוחות סולאריים? ובכן הכוונה זהה, אם כי כן קיימים נתונים אחרים שעליכם להכיר, קרי כיצד בפועל עובד התהליך, כמה חשמל ניתן לייצר, אלו סוגי פאנלים קיימים, מהן המשמעויות השונות, מהו המחיר של פאנלים סולאריים וכדומה. סקרנים? להלן מספר עובדות שעשויות להניב תשואה נאה:

מהו פאנל סולארי?

פאנל סולארי לבית הנו לוח שרובו עשוי סיליקון וביכולתו לקלוט את קרני השמש ולהמירן לחשמל. מערכת סולארית ביתית כוללת מספר רב של פאנלים, וכל תא סולארי שמורכב מסיליקון מהווה מוליך חלקי, כך שבאמצעות הולכה דו צדדית נוצר שדה חשמלי. כמו כן, הפאנלים נחשבים יחסית קלים ועל כן כל עוד מבנה הגג גדול מ60 מ"ר, בנוי משטח יחסית רציף, מציע גישה נוחה ואינו מוצל, הרי שמדובר במצע אידאלי עבור התקנת המערכת, ואכן לא מעט אנשים פרטיים ועסקים בוחרים להתקין לוחות סולאריים – אם על גבי האדמה ואם על גבי גג של בית פרטי או של בניין משותף.

כיצד עובד תהליך ייצור החשמל באמצעות לוחות סולאריים?

הליך ייצור החשמל באמצעות פאנלים סולאריים לגג מבוסס על אפקט ייחודי שמכונה "פוטו וולטאי". שנרחיב? קרן אור שפוגעת בפאנל כוללת פוטונים וברגע המגע עם התא הסולארי האטומים משחררים אלקטרונים. אי לכך כל שנותר לעשות זה לחבר מוליכים משני צדדי התא (חיובי ושלילי) בכדי לסגור מעגל חשמלי, וכאשר אותם אלקטרונים נעים באותו מעגל נוצר זרם חשמלי. מכאן ככול שיש יותר פאנלים סולאריים, כך מדובר במערכת יותר גדולה ושיכולה לספק את מרב צרכי הבית החשמליים. בנוסף, את הזרם שנוצר (DC) יש להמיר לזרם חילופין (AC), אותו זרם שבו חברת החשמל משתמשת, וזאת כי ההולכה שלו נחשבת יותר זולה. את ההמרה מבצעים באמצעות ממיר סולארי (המוח של המערכת) שמעניק מענה בטיחותי באמצעות ניתוק אוטומטי של הזרם (בעת הצורך) – עובדה שמונעת שריפות ומעניקה שקט נפשי

כמה חשמל תוכלו לייצר מפאנלים סולאריים?

התחזיות מראות שבאמצעות פאנלים סולאריים בתוך עשור נייצר כ43% מסך החשמל, כך שאם תוהים מהי התפוקה של לוחות סולאריים לבית, נעצור לבחון כמה חשמל הפאנלים יודעים לייצר, ופה נדייק שקיימים ארבעה משתנים שמשפיעים על התשובה – הכירו אותם:

  • מיקום גיאוגרפי – יש ישובים שבהם הכדאיות של התקנת פאנלים סולאריים ביתיים הרבה יותר גבוהה. מכאן שאם לצורך הדוגמה נבחן את הפקת החשמל בתנאים אופטימאליים, נציין שעל גג דרומי נפיק כ1700 קוט"ש, על גג צפוני נפיק כ1250 קוט"ש ועל גג מערבי ומזרחי נפיק 1550 קוט"ש.
  • סוג הגג – גג שטוח עדיף ועשוי להניב 1 קילו ואט עבור 10 מ"ר מותקנים, וזאת לעומת גג רעפים שעשוי להניב בחישוב גס רק כ1 קילו ואט עבור 7 מ"ר מותקנים.
  • גורמי הצללה רלוונטיים – הצללה פוגעת בפוטנציאל, כך שיש להבדיל בין עץ שניתן לטפל בנוף שלו לבין בניין שמהווה נתון קיים.
  • גודל הגג – ככול ששטח הגג יותר גדול, כך ניתן להתקין יותר פאנלים ולהגדיל את תפוקת החשמל.
  • סוג הפאנלים – כל סוג של פאנל מעניק תפוקה שונה, ומאחורי סוג של פאנלים סולאריים נמצא מחיר אחר.

אילו סוגי פאנלים סולאריים קיימים בשוק?

כיום ניתן למצוא כ3 סוגים עיקריים של קולטים:

  1. תא סיליקון רב גבישי מבוסס על סיליקון מולטיקריסטלין. פאנל סולארי מסוג זה מעניק תפוקה שנעה בין 11-15 אחוזים.
  2. תא סיליקון חד גבישי אידאלי עבור מקומות קטנים. מעניק תפוקה שנעה בין 13-17 אחוזים
  3. תאים דקים ויחסית גדולים שמעניקים תפוקה שנעה בין 10-12 אחוזים. סוג זה אומנם מעניק את התפוקה הנמוכה ביותר, אך מצד שני הוא גם הכי פחות רגיש לטמפרטורה (עובדה שבאופן עקיף מונעת בלאי).
    *מכאן שגם אם מחיר של פאנל סולארי יותר יקר, עדיין צריך לראות את התמונה השלמה.

אז מה תרוויחו מהתקנת לוחות סולאריים?

כיום יותר ויותר אנשים בוחרים להשקיע בהתקנת פאנלים סולאריים לבית, כל אחד משיקולים מעט שונים. סקרנים מה מניע רבים? להלן שלושת השיקולים העיקריים:

אייקון כסף

חסכון כספי

חלק מהאנשים משלמים הרבה יותר על חשמל בחורף וחלק מהאנשים משלמים הרבה יותר על חשמל בקיץ. באמצעות פאנלים סולריים ניתן להוזיל את עלויות החשמל לאורך השנה בצורה חדה משום שמייצרים את החשמל באופן עצמאי, ועבור היתרה מקבלים תמורה כספית מחברת החשמל.

צמיחה

עצמאות כלכלית לצד תשואה מעולה

רבים מחפשים אחר השקעות מניבות ובטוחות, וכזו היא בדיוק השקעה בהתקנת פאנלים סולאריים לבית פרטי. מדוע? מחיר של פאנל סולארי כיום זול יותר מתמיד ומדובר בהשקעה מניבה שכבר לאחר 8 שנים אמורה להחזיר את עצמה. כמו כן, אם נשווה את התשואה לזו שניתן לקבל בעולם הנדל"ן, נמצא שהתשואה מהתקנת פאנלים סולאריים על הגג גדולה יותר - מציעה כ-12% אחוזי תשואה.

טכנולוגיה

הרגשה טובה

כיף לדעת שלצד רווח כלכלי, מפיקים אנרגיה ירוקה ולא מזהמת. באמצעות הפקת חשמל בדרך ירוקה לא מזיקים לכדור הארץ, כפי שקורה בתהליך הפקת חשמל רגיל המבוסס על שריפת חומרי גלם ופליטה של גזים מזיקים.

ייעוץ בנושא אנרגיה סולארית

כמה עולים לוחות סולאריים?

הכדאיות ברורה ויש לכם גג מתאים. מה עתה? רק נותר להבין באיזה סדר גודל של השקעה מדובר. מהו אם כן המחיר הסופי של התקנת לוחות סולאריים? ובכן, באופן גורף יש להשקיע בין 30,000 ל-70,000 ש"ח – סכום שבין היתר כולל בדיקות מקדימות, התקנה וניקיון תקופתי. כיצד אם כן ניתן להסביר שכיום העלות צנחה באופן כה דרסטי (כרבע ממה שהייתה בעבר)? ובכן מחירי הסיליקון צנחו ובכך הפכו את העסקה להרבה יותר כלכלית.

👈 עוד נציין שעלות מדויקת תתקבל רק לאחר שייבחנו שורת נתונים אישיים: תנאי וגודל השטח, הכנות מקדימות וסוג הפאנל. רק לאחר שייכנסו למשוואה את סך הנתונים, אפשר להבין מהו בדיוק טווח המחירים, כאשר יש לזכור שהתשואה עומדת על כ-12% ושסך המערכת חוסכת לא מעט הוצאות חשמל בשוטף.

👈 כאן אצלנו בחברת wr-solar, המומחים הפועלים בשירותינו ילוו אתכם עוד מהרגע הראשון, כך נשאף למענה הטוב ביותר לצד עלות הוגנת. המומחים והספקים הפועלים בשירותינו בעלי ניסיון רב, ממנו כבר מרוויחים לא מעט לקוחות ברחבי הארץ.

דוגמה למשפחה שמתקינה פאנלים סולאריים:

להלן הצצה למשפחה מהדרום שבחרה להתקין את המערכת. משפחת בלל כוללת 4 נפשות וגרה בבית פרטי בעל גג רעפים – גג שיכול להכיל רק כ 80 מ"ר של פאנלים סולאריים. כמו כן, אותה משפחה צורכת מדי שנה כ11,500 קוט"ש, כך שחישוב קצר מעלה שהיא נדרשת להתקין כ24 פאנלים רק בכדי לאפס את הצריכה הביתית, אך כיוון שיש לה מקום לפאנלים נוספים, היא גם נהנית מהחזר כספי חודשי.

אנרגיה מתחדשת, תורמים לאיכות הסביבה!

עם כל הכבוד לרווח הכלכלי, אין להתעלם מהתרומה הגדולה לאיכות הסביבה. אנרגיה סולארית מייתרת את הצורך להיות תלויים בגורמים חיצוניים שמספקים חשמל – בדרך מזהמת ושבין היתר מובילה לתחלואה. בנוסף, באמצעות התקנה על הגג זוכים לחסוך משאבי קרקע יקרים ולמנוע פגיעה בצומח ובחי. כמו כן, שיטה זו אינה כרוכה בדילול של משאבים טבעיים (לעומת מה שקורה כאשר משתמשים בפחם ודלק). מכאן שאם תהיתם כיצד אתם כאנשים פרטיים יכולים להוביל לעתיד טוב יותר, התשובה מולכם.

שנסכם?

גם אתם חושבים להתקין מערכת פאנלים סולארית? בואו נסכם לפני מה אתם עומדים: ובכן בהתחלה צריך לבדוק שהגג אכן מתאים להכיל מערכת שמש סולארית מבחינת סך המשתנים. כיצד? באמצעות שורה של בדיקות נקודתיות מטעמנו. לאחר מכן מגיע שלב השגת ההיתרים הנחוצים, וגם זאת אנו מבצעים עבורכם באופן יעיל. בתום קבלת ההחלטות, בחירת אפיק המימון והשגת האישורים הנחוצים, מטמיעים מונה דו כיווני ומתחילים להתקין את המערכת – הליך שמסתכם בכמה ימים.

בתום התהליך משרד התשתיות מוסיף אתכם לרשימת ספקי האנרגיה, כך שכבר על ההתחלה זוכים לראות רווחים: חשבון חשמל מזערי – אם בכלל. לאור הדברים אם גם אתם מחפשים השקעה כדאית והזדמנות שחבל לא לנצל, מוטב לעצור ולהתחיל להבין מהן העלויות. רוצים לקבל מושג ראשוני? פנו אלינו וביחד נתחיל בתהליך. הצוות המיומן שלנו יעניק לכם דו"ח מצב מפורט, כך שעוד היום תוכלו לדעת מה מצב השקעה העתידית שלכם בעוד חמש שנים קדימה. מכאן שאם תמיד רציתם לתרום לסביבה ובאותה נשימה לבצע השקעה בטוחה וחכמה, אנו פה עבורכם – עם ניסיון עשיר, מחירים מתחשבים ומיטב הטכנולוגיה!

פנאלים סולאריים-שאלות נפצות

לוחות סולאריים, המכונים לעיתים פאנלים סולאריים, מהווים חלק מרכזי במערכת הסולארית להפקת חשמל. הלוחות עשויים בעיקר מסיליקון ולרוב מכוסים בזכוכית וממוסגרים באלומיניום. הם מוצבים כך שיכולו לקלוט בצורה הטובה והרבה ביותר את קרני השמש, ולהמירן לחשמל.

הלוח מורכב מתאים פוטו-וולטאיים העשויים מסיליקון, שהוא חומר מוליך למחצה, ובעזרתם נוצר שדה חשמלי. הלוחות קולטים את אור השמש והאלקטרונים משתחררים ונעים במעגל חשמלי.

ניתן להתקין את הפאנלים בשטח פתוח וגם על הגג במקומות החשופים לשמש בצורה מרבית. כאשר מתקינים כל הגג יש צורך בשטח רצוף יחסית העולה על 60 מ"ר. ניתן להתקין על כל גג כולל גג רעפים אך יש לעשות זאת על ידי אנשי מקצוע.

עלות ההתקנה של פנלים סולריים היא לא דבר של מה בכך והמחירים נעים בין 30,000ש"ח- 70,000ש"ח. המחיר כולל על פי רוב בדיקות מקדימות, התקנה וניקיון תקופתי. למרות העלות הגבוהה יש לזכור כי מדובר בהשקעה משתלמת לתווך הרחוק, תוכלו לבדוק אצלנו את מידת הכדאיות.

העלות להתקנת הלוחות נקבעת על פי תנאי וגודל השטח, סוג הפאנל וההכנות הנדרשות. כמו כן העלות פעמים רבות כוללת את אחזקת הלוחות. לכן כאשר משווים מחירים בין החברות השונות, יש לוודא מה כולל המחיר וטיב השירות אותו מקבלים.

כמה תרוויחו מהפקת אנרגיה סולארית בביתכם?

הזינו פרטים בסיסיים כמו גודל וכיוון הגג, ותוכלו לאמוד את הרווח החודשי שלכם מהתקנת פאנלים סולריים בביתכם

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

החזר השקעה מפאנלים סולאריים

החזר השקעה מפאנלים סולאריים

לצד המודעות הגוברת לנושאים הסביבתיים בשנים האחרונות וכניסתן של המערכות הסולאריות ללבה של תעשיית האנרגיה הירוקה בארץ, מביאים עמם הפאנלים הסולאריים גם בשורות כלכליות מעניינות.

לקריאה >
פאנלים סולארים על הגג - אנרגיה ירוקה

מערכת סולארית ביתית

כיום בעידן הירוק אנרגיה סולארית מאוד פופולארית. בכוחה לייצר חשמל באמצעות מערכות טכנולוגיות מתקדמות. פה ראוי לציין שמדינת ישראל מהווה חלוצה בתחום ומנצלת ביעילות את שעות השמש הרבות שבורכנו בהן. המערכת מתבססת על המרה של אנרגיה שאגורה בקרני השמש באמצעות הליך פיזיקלי. מכאן ששלל אנשים מבקשים לנצל את האנרגיה הזמינה – לחסוך בהוצאות החשמל, לשמור על הסביבה וכן, גם לעשות כסף, וזאת כי החשמל שמיוצר באמצעות המערכת משמש עבור צריכה פרטית ואילו עודף החשמל מוזרם ישירות לרשת החשמל הארצית – בתמורה להחזר כספי.

לקריאה >
הכל על פאנלים סולאריים תמונה ראשית

פאנלים סולאריים

ש לכם גג או שטח חקלאי ואתם כמו כל בן אדם שפוי מבקשים לעשות רווח בטוח? מוטב שגם אתם תשקלו להתקין פאנלים סולאריים – אחד מהטרנדים שצוברים לאחרונה תאוצה, וזאת כי מדובר בטרנד שאינו רק מיישר קו עם המגמה הירוקה, אלא הוא בראש ובראשונה מסייע להרוויח כסף – מעניק תשואה מדהימה ואף כפולה מזו שניתן לקבל בעולם הנדל"ן (השקעה שבין היתר מצריכה הון ראשוני הרבה יותר גדול).

לקריאה >