פאנלים סולאריים

יש לכם גג או שטח חקלאי? דעו כי תוכלו להרוויח ממנו היטב ע”י התקנת פאנלים סולאריים – אחד מהטרנדים שצוברים לאחרונה תאוצה, וזאת כי מדובר בטרנד שאינו רק מיישר קו עם המגמה הירוקה, אלא הוא בראש ובראשונה מסייע להרוויח כסף – מעניק תשואה מדהימה ואף כפולה מזו שניתן לקבל בעולם הנדל”ן (השקעה שבין היתר מצריכה הון ראשוני הרבה יותר גדול).

אם אתם כבר שוקלים התקנה, אתם בטח שואלים את עצמכם מה עדיף: פאנלים או לוחות סולאריים? ובכן הכוונה זהה, אם כי כן קיימים נתונים אחרים שעליכם להכיר, למשל כיצד בפועל עובד התהליך, כמה חשמל ניתן לייצר, אלו סוגי פאנלים קיימים, מהן המשמעויות השונות, מהו המחיר של פאנלים סולאריים וכדומה. סקרנים? להלן מספר עובדות חשובות:

מהו פאנל סולארי?

פאנל סולארי לבית הנו לוח שרובו עשוי סיליקון וביכולתו לקלוט את קרני השמש ולהמירן לחשמל. מערכת סולארית ביתית כוללת מספר רב של פאנלים, וכל תא סולארי שמורכב מסיליקון מהווה מוליך חלקי, כך שבאמצעות הולכה דו צדדית נוצר שדה חשמלי. כמו כן, הפאנלים נחשבים יחסית קלים ועל כן כל עוד מבנה הגג גדול מ-60 מ”ר, בנוי משטח יחסית רציף, מציע גישה נוחה ואינו מוצל, מדובר במצע אידאלי עבור התקנת המערכת. לא מעט אנשים פרטיים וגם עסקים בוחרים להתקין לוחות סולאריים – אם על גבי האדמה ואם על גבי גג של בית פרטי או של בניין משותף.

כיצד עובד תהליך ייצור החשמל באמצעות לוחות סולאריים?

הליך ייצור החשמל באמצעות פאנלים סולאריים לגג מבוסס על אפקט ייחודי שמכונה “פוטו וולטאי”. שנרחיב? קרן אור שפוגעת בפאנל כוללת פוטונים וברגע המגע עם התא הסולארי, האטומים משחררים אלקטרונים. לאחר מכן, יש לחבר מוליכים משני צדדי התא (חיובי ושלילי) בכדי לסגור מעגל חשמלי, וכאשר אותם אלקטרונים נעים באותו מעגל נוצר זרם חשמלי. ככל שיש יותר פאנלים סולאריים, כך מדובר במערכת יותר גדולה שיכולה לספק את מרב צרכי הבית.

נוסף על כך, את הזרם שנוצר (DC) יש להמיר לזרם חילופין (AC), אותו זרם שבו חברת החשמל משתמשת, וזאת כי ההולכה שלו נחשבת יותר זולה. את ההמרה מבצעים באמצעות ממיר סולארי (המוח של המערכת) שמעניק מענה בטיחותי באמצעות ניתוק אוטומטי של הזרם (בעת הצורך) – עובדה שמונעת שריפות ומעניקה שקט נפשי.

הרכבת פאנל סולארי

כמה חשמל תוכלו לייצר מפאנלים סולאריים?

התחזיות מראות כי בתוך עשור נייצר כ-43% מסך החשמל באמצעות פאנלים סולאריים. אם אתם תוהים מהי התפוקה של לוחות סולאריים לבית, נעצור לבחון כמה חשמל הפאנלים יודעים לייצר. חשוב לציין שקיימים ארבעה משתנים שמשפיעים על התשובה – הכירו אותם:

  • מיקום גיאוגרפי – יש ישובים שבהם הכדאיות של התקנת פאנלים סולאריים ביתיים הרבה יותר גבוהה. אם לצורך הדוגמה, נבחן את הפקת החשמל בתנאים אופטימאליים, על גג דרומי נפיק כ-1700 קוט”ש, על גג צפוני נפיק כ-1250 קוט”ש ועל גג מערבי ומזרחי נפיק 1550 קוט”ש.
  • סוג הגג – גג שטוח עדיף ועשוי להניב 1 קילו ואט עבור 10 מ”ר מותקנים, וזאת לעומת גג רעפים שעשוי להניב בחישוב גס רק כ-1 קילו ואט עבור 7 מ”ר מותקנים.
  • גורמי הצללה רלוונטיים – הצללה פוגעת בייצור החשמל וביעילות הפאנליים. כדאי לקחת בחשבון גורמים מטילי צל קיימים הניתנים לשינוי וטיפול כמו עצים, להעלאת כדאיות ההתקנה והתפוקה של הפאנליים, לעומת בניין שמטיל צל ולא ניתן לעשות דבר לגביו.
  • גודל הגג – ככול ששטח הגג יותר גדול, כך ניתן להתקין יותר פאנלים ולהגדיל את תפוקת החשמל.
  • סוג הפאנלים – כל סוג של פאנל מעניק תפוקה שונה, ותמחור הפאנלים בהתאם.

אילו סוגי פאנלים סולאריים קיימים בשוק?

כיום ניתן למצוא 3 סוגים עיקריים של קולטים:

  1. תא סיליקון רב גבישי מבוסס על סיליקון מולטיקריסטלין. פאנל סולארי מסוג זה מעניק תפוקה שנעה בין 11-15 אחוזים.
  2. תא סיליקון חד גבישי אידאלי עבור מקומות קטנים. מעניק תפוקה שנעה בין 13-17 אחוזים.
  3. תאים דקים ויחסית גדולים שמעניקים תפוקה שנעה בין 10-12 אחוזים. סוג זה אומנם מעניק את התפוקה הנמוכה ביותר, אך מצד שני הוא גם הכי פחות רגיש לטמפרטורה (עובדה שבאופן עקיף מונעת בלאי).
    *גם אם מחיר של פאנל סולארי יותר יקר, עדיין צריך לראות את התמונה השלמה.

אז מה תרוויחו מהתקנת לוחות סולאריים?

כיום יותר ויותר אנשים בוחרים להשקיע בהתקנת פאנלים סולאריים לבית, כל אחד משיקולים מעט שונים. להלן שלושת השיקולים העיקריים:

השלב הבא:

חסכון כספי

חלק מהאנשים משלמים הרבה יותר על חשמל בחורף וחלק מהאנשים משלמים הרבה יותר על חשמל בקיץ. באמצעות פאנלים סולריים ניתן להוזיל את עלויות החשמל לאורך השנה בצורה חדה, משום שמייצרים את החשמל באופן עצמאי, ועבור היתרה מקבלים תמורה כספית מחברת החשמל.

השלב הבא:

עצמאות כלכלית לצד תשואה מעולה

רבים מחפשים אחר השקעות מניבות ובטוחות, וכזו היא בדיוק השקעה בהתקנת פאנלים סולאריים לבית פרטי. מדוע? מחיר של פאנל סולארי כיום זול יותר מתמיד ומדובר בהשקעה מניבה שכבר לאחר 8 שנים אמורה להחזיר את עצמה. כמו כן, אם נשווה את התשואה לזו שניתן לקבל בעולם הנדל"ן, נמצא שהתשואה מהתקנת פאנלים סולאריים על הגג גדולה יותר - מציעה כ-12% אחוזי תשואה.

השלב הבא:

הרגשה טובה

כיף לדעת שלצד רווח כלכלי, מפיקים אנרגיה ירוקה ולא מזהמת. באמצעות הפקת חשמל בדרך ירוקה לא מזיקים לכדור הארץ, כפי שקורה בתהליך הפקת חשמל רגיל המבוסס על שריפת חומרי גלם ופליטה של גזים מזיקים.

כמה עולים לוחות סולאריים?

הכדאיות ברורה ויש לכם גג מתאים. מה עתה? רק נותר להבין את סדר הגודל של ההשקעה המדוברת. מהו אם כן המחיר הסופי של התקנת לוחות סולאריים? ובכן, באופן גורף יש להשקיע בין 30,000 ל-70,000 ש”ח – סכום שבין היתר כולל בדיקות מקדימות, התקנה וניקיון תקופתי. כיצד ניתן להסביר את הצניחה הדרסטית במחיר (כרבע ממה שהייתה בעבר)? ובכן מחירי הסיליקון צנחו ובכך הפכו את העסקה להרבה יותר כדאית.

👈 עוד נציין שעלות מדויקת תתקבל רק לאחר שייבחנו שורת נתונים אישיים: תנאי וגודל השטח, הכנות מקדימות וסוג הפאנל. רק לאחר שייכנסו למשוואה את סך הנתונים, אפשר להבין את המחיר הסופי. חשוב לקחת בחשבון את התשואה הגבוהה שעומדת על כ-12% ואת החיסכון השוטף בחשמל בזכות המערכת.

👈 כאן אצלנו בחברת wr-solar, המומחים הפועלים בשירותינו ילוו אתכם עוד מהרגע הראשון, כך נשאף למענה הטוב ביותר לצד עלות הוגנת. המומחים והספקים הפועלים בשירותינו בעלי ניסיון רב, ממנו כבר מרוויחים לא מעט לקוחות ברחבי הארץ.

דוגמה למשפחה שמתקינה פאנלים סולאריים:

להלן הצצה למשפחה מהדרום שבחרה להתקין את המערכת. משפחת בלל כוללת 4 נפשות וגרה בבית פרטי בעל גג רעפים – גג שיכול להכיל רק כ-80 מ”ר של פאנלים סולאריים. כמו כן, אותה משפחה צורכת מדי שנה כ11,500 קוט”ש, כך שחישוב קצר מעלה שהיא נדרשת להתקין כ24 פאנלים רק בכדי לאפס את הצריכה הביתית, אך כיוון שיש לה מקום לפאנלים נוספים, היא גם נהנית מהחזר כספי חודשי.

אנרגיה מתחדשת, תורמים לאיכות הסביבה!

עם כל הכבוד לרווח הכלכלי, אין להתעלם מהתרומה הגדולה לאיכות הסביבה. אנרגיה סולארית מייתרת את הצורך להיות תלויים בגורמים חיצוניים שמספקים חשמל – בדרך מזהמת ושבין היתר מובילה לתחלואה. נוסף על כך, באמצעות התקנה על הגג זוכים לחסוך משאבי קרקע יקרים ולמנוע פגיעה בצומח ובחי. כמו כן, שיטה זו אינה כרוכה בדילול של משאבים טבעיים (לעומת השימוש בפחם ודלק).

אם תהיתם כיצד אתם כאנשים פרטיים יכולים להוביל לעתיד טוב יותר, התשובה מולכם.

שנסכם?

גם אתם חושבים להתקין מערכת פאנלים סולארית? בואו נסכם לפני מה אתם עומדים: ובכן בהתחלה צריך לבדוק שהגג אכן מתאים להכיל מערכת שמש סולארית מבחינת סך המשתנים. כיצד? באמצעות שורה של בדיקות נקודתיות מטעם המומחים הפועלים בשירותינו. לאחר מכן מגיע שלב השגת ההיתרים הנחוצים, וגם זאת יבצעו עבורכם המומחים שלנו, באופן יעיל ומהיר. בתום קבלת ההחלטות, בחירת אפיק המימון והשגת האישורים הנחוצים, מטמיעים מונה דו כיווני ומתחילים להתקין את המערכת – הליך שמסתכם בכמה ימים.

בתום התהליך משרד התשתיות מוסיף אתכם לרשימת ספקי האנרגיה, כך שכבר על ההתחלה זוכים לראות רווחים: חשבון חשמל מזערי – אם בכלל. לאור הדברים, אם גם אתם מחפשים השקעה כדאית, מוטב לעצור ולהתחיל להבין מהן העלויות. רוצים לקבל מושג ראשוני? פנו אלינו וביחד נתחיל בתהליך. הצוות המיומן שלנו יעניק לכם דו”ח מצב מפורט, כך שעוד היום תוכלו לדעת מה מצב השקעה העתידית שלכם בעוד חמש שנים קדימה.

אם תמיד רציתם לתרום לסביבה ובאותה נשימה לבצע השקעה בטוחה וחכמה, אנו פה עבורכם – עם ניסיון עשיר, מיטב המומחים בתחום, מחירים מתחשבים והטכנולוגיה המתקדמת ביותר!

פנאלים סולאריים-שאלות נפצות

לוחות סולאריים, המכונים לעיתים פאנלים סולאריים, מהווים חלק מרכזי במערכת הסולארית להפקת חשמל. הלוחות עשויים בעיקר מסיליקון ולרוב מכוסים בזכוכית וממוסגרים באלומיניום. הם מוצבים כך שיוכלו לקלוט בצורה הטובה והרבה ביותר את קרני השמש, ולהמירן לחשמל.

הלוח מורכב מתאים פוטו-וולטאיים העשויים מסיליקון, שהוא חומר מוליך למחצה, ובעזרתם נוצר שדה חשמלי. הלוחות קולטים את אור השמש והאלקטרונים משתחררים ונעים במעגל חשמלי.

ניתן להתקין את הפאנלים בשטח פתוח וגם על הגג, מקומות החשופים לשמש בצורה מרבית. כאשר מתקינים על הגג, יש צורך בשטח רצוף יחסית העולה על 60 מ”ר. ניתן להתקין על כל גג כולל גג רעפים אך יש לעשות זאת על ידי אנשי מקצוע.

עלות ההתקנה של פנלים סולריים היא לא דבר של מה בכך והמחירים נעים בין 30,000 ש”ח ל- 70,000 ש”ח. המחיר כולל על פי רוב בדיקות מקדימות, התקנה וניקיון תקופתי. למרות העלות הגבוהה יש לזכור כי מדובר בהשקעה משתלמת לטווח הרחוק, והמומחים שלנו יוכלו לבדוק בעבורכם את מידת הכדאיות.

העלות להתקנת הלוחות נקבעת על פי תנאי וגודל השטח, סוג הפאנל וההכנות הנדרשות. לרוב, העלות כוללת את אחזקת הלוחות. כאשר משווים מחירים בין החברות השונות, יש לוודא מה כולל המחיר וטיב השירות אותו מקבלים.

לוחות סולאריים

שתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

צרו קשר

השאירו פרטים בסיסיים ואנו נשוב אליכם עם כל המידע

צרו איתנו קשר

השאירו פרטים בסיסיים ונציג מטעמינו יצור איתכם קשר

מערכת סולארית ביתית

אנרגיה סולארית

השמש מאז ומעולם היוותה מקור אנרגיה בלתי נדלה ועל כן החוכמה היא לנצל את האנרגיה שניתנת בחינם ובמקביל למזער שימוש באנרגיה חלופית – אנרגיה מזהמת, שמכלה משאבים ושמובילה לתחלואה. מכאן שאם יש לכם שטח אדמה לא מנוצל או לחלופין גג שיש עליו מקום, שווה לשקול להתקין מערכת סולארית בכדי לייצר חשמל ולשמור על הסביבה. תוהים כיצד מנצלים את האנרגיה הסולארית, כיצד ממירים אותה ומהי המגמה הכללית בארץ? אתם מוזמנים לקבל מספר תשובות חשובות וירוקות במיוחד.

לקריאה »

ייעוץ מקצועי ללא התחייבות

השאירו פרטים ונציג ישוב אליכם עם כל המידע בנושא אנרגיה סולארית